Copyright © All rights reserved. 2005 - 2011 www.madar-fyzio.com
Intro.Úvod.Služby.Referencie.Kontakt.Objednávka.Fotoalbum.

• Osobný pohovor spojený s oboznámením sa problematiky a vyšetrením pohybového aparátu. Cieľom tohto vyšetrenia je zistiť špeciálnymi metódami stav pohybového aparátu. Súčasťou toho vyšetrenia je preštudovanie správy odborného lekára.
    

• Mobilizačné a mäkké techniky – techniky na mäkkých častiach tela (koža, podkožie, svaly, blany, šľachy) pomocou ktorých dochádza k zlepšeniu pohyblivosti mäkkých častí voči sebe, k obnoveniu funkcie svalov a uvoľneniu kĺbových blokád a k odstráneniu bolesti. Techniky na uvoľnenie bolestivých (aktívnych) jaziev po úrazoch a operáciách.
 

• Masáže – priaznivé ovplyvnenie rôznych chorobných prejavov miestnych i celkových stavov, podpora fyziologických pochodov vo svalstve.
 

• Kryoterapia – liečba chladom pomocou prístroja KRYOTUR 600 , lokálne schladenie bolestivých miest po predchádzajúcej terapii mäkkých techník za účelom urýchlenia regenerácie svalov.
 

• Elektrostimulácia – pomocou prístroja KRYOSTIM 600 dochádza k stimulácii nervového systému a k urýchleniu regenerácie svalov.
 

• Cvičenia postizometrickej relaxácie – uvoľňovacie cvičenia pri ktorých dochádza k natiahnutiu a uvoľneniu napätia vo svaloch.
 

• Škola chrbta – zistenie a odstránenie nesprávnych pracovných a pohybových návykov pri sedení, statí , vstávaní , dvíhaní a prenášaní bremien.
 

• Vyrovnávacie cvičenia – posilňovacie a uvoľňovacie cvičenia za účelom odstránenia svalovej nerovnováhy.
 

• Poradenstvo športového tréningu – optimálne športové zaťažovanie vzhľadom k charakteru športu, stavu pohybového aparátu a veku.

• Kraniosakrálna terapia (kranium = lebka, sakrum = krížová kosť) je jemná, neinvazívna, dotyková metóda. Terapeut jemným dotykom nepresahujúcim tlak 5 gramov na cm2 vylaďuje kraniosakrálny rytmus, zlepšuje pulzovanie mozgovomiešnej tekutiny - likvoru, čím ovplyvní pohybové funkcie, myslenie a emócie klienta. Počas terapie sa rozpúšťa zapuzdrená negatívna energia v tkanivách a ich blanitých štruktúrach uvoľňujú sa staré spomienkové traumy, následky minulých fyzických i psychických zranení, ktoré vyvolávajú v tele človeka chronické problémy. Kraniosakrálna terapia sa odporúča ľuďom, ktorí prežívajú stres a napätie, trpia bolesťami hlavy, chrbtice, kĺbov, svalov a pod. , majú problémy s dýchacími cestami, orgánmi sluchu a zraku. Pomáha pri rôznych druhoch zápalových procesov, pri horúčkach, nespavosti, chronickej únave, depresiách, emocionálnych i mentálnych poruchách apod. Je vynikajúcim doplnkom poúrazovej a pooperačnej rekonvalescencie. Dodáva energiu na životné zmeny a vyjadrenie samého seba. U detí pomáha s poruchami učenia, sústredenia, pozornosti, hyperaktivitou, dyslexiou, nočným pomočovaním atď. Terapia sa vykonáva v oblečení a jej priebeh trvá cca hodinu.

 

Cvičenia SM-systém podľa MUDr.Richarda Smíška. Vysoko účinný pohybový program,ktorý využíva unikátny objav

"špirálovej stabilizácie chrbtice". Jedná sa o prepojenie stabilizačných svalov v celom tele naraz v priebehu optimálne koordinovaných pohybov.tak sa vytvorí dynamický stabilizačný korzet.Pohybový program používa v každom cviku všetky prvky naraz: posilňovanie, stabilizáciu, naťahovanie, relaxáciu , koordináciu, nácvik rovnováhy. Cvičenie vyrovnáva chrbticu do strednej polohy a naťahuje ju nahor. Tak vzniká vysoko efektívna regenerácia medzi-stavcových platničiek po sedavom zamestnaní, alebo náročnom športe. Cvičenie sa dá ľahko naučiť, pretože využíva prirodzenú koordináciu pohybu človeka bežnú pri chôdzi a behu.